Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Urban Riders, kullanıcılarının https://www.urbanriders.com adresi ve/veya mobil cihaz, akıllı televizyon ve benzeri cihazlar üzerinde yer alan Urban Riders uygulamaları ve/veya video iletişim platformları vasıtasıyla Urban Riders’ın sunduğu içerik hizmetlerinden faydalandığı bir abonelik hizmeti sunar.

Bu Kullanım Koşulları, hizmetimizi kullanımınıza ilişkin kuralları belirler. Bu Kullanım Koşulları kapsamında “Urban Riders hizmeti”, “hizmetimiz” ya da “hizmet” ibareleri hizmetimizle alakalı tüm içerik ve yazılımları da kapsayan hizmetleri ifade eder.

  1. Abonelik

1.1.Urban Riders tarafından sunulan hizmetler ücretli olarak abonelik usulü ile sunulmaktadır. Urban Riders aboneliğiniz, sonlandırılıncaya kadar devam eder. Urban Riders hizmetini kullanabilmek için İnternet erişimine ve Urban Riders uygulamalarını destekleyen bir cihaza sahip olmalı ve bize bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. “Ödeme Yöntemi”, zaman zaman güncelleyebileceğiniz ve hesabınız üzerinden bir üçüncü taraf aracılığıyla ödemeyi de içerebilecek, mevcut, geçerli, tanınan bir ödeme yöntemi anlamına gelir. Aboneliğinizi fatura kesim tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, tarafımıza bir sonraki faturalama döneminin abonelik ücretini seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil etme yetkisi vermiş olursunuz (bkz. “Abonelik İptali”).

1.2. Üçüncü taraflarca kendi ürünleri veya hizmetleri ile bir arada sunulan özel promosyon modelleri veya abonelikleri de dahil olmak üzere, birkaç farklı abonelik modeli sunabiliriz. Urban Riders, bu gibi üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Bazı abonelik modelleri, hizmete kaydolduğunuz sırada veya size sunulan diğer iletişimlerde açıklanacak farklı koşullara ve sınırlandırmalara sahip olabilir. Urban Riders aboneliğinize dair bilgilere, Urban Riders web sitesini veya uygulamasını ziyaret ederek “Hesabım” bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.

  1. Faturalama ve Abonelik İptali

2.1. Faturalama Dönemleri: Urban Riders hizmetinin abonelik ücreti ve hizmeti kullanımınıza bağlı ortaya çıkabilecek vergi ve olası işlem ücretleri gibi diğer tüm masraflar, “Hesap” sayfanızda belirtilen belli faturalama tarihinde seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilecektir. Faturalama döneminizin uzunluğu, hizmete kaydolurken seçtiğiniz abonelik türüne bağlı olacaktır. Ödeme Yönteminizin onaylanamaması ya da ücretli aboneliğinizin söz konusu aya dâhil olmayan bir günde başlaması gibi durumlarda ödeme tarihinizde değişiklikler yaşanabilir. Abonelik veya hizmetle ilgili ücretlere dair Ödeme Yönteminizi, hesap açtığınız anda yaklaşık bir haftaya kadar süreyle hizmet almanıza izin vermek de dahil olmak üzere, çeşitli yöntemlerle onaylayabiliriz. Bazı durumlarda, mevcut bakiyeniz veya kredi limitiniz ücretsiz deneme süreniz boyunca hizmetlerimizden yararlanmanıza izin verdiğimizi yansıtacak şekilde azalabilir. 

2.2. Ödeme Yöntemleri: Urban Riders hizmetini kullanabilmek için bir veya birden fazla Ödeme Yöntemi sunmalısınız. Birincil Ödeme Yönteminizin reddedilmesi veya abonelik ücretinizin ödemesi için artık kullanılamaması durumunda, hesabınızla ilişkilendirilmiş herhangi bir Ödeme Yöntemi üzerinden ücret almamız için bize yetki vermiş sayılırsınız. Böyle bir durumda, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olmaya devam edersiniz. Ödeme yöntemi geçerlilik tarihinin sona ermesi, yeterli bakiye olmaması veya başka nedenlerden dolayı ödemenin başarıyla gerçekleşmemesi ve hesabınızı iptal etmemeniz halinde, abonelik ücretini geçerli bir Ödeme Yönteminden tahsil edinceye kadar hizmetimize erişiminizi askıya alabiliriz. Bazı Ödeme Yöntemleri’ni kullanmanız hâlinde sağlayıcı kuruluş, tarafınızdan Ödeme Yönteminizin işlenmesiyle alakalı dış işlem ücreti gibi çeşitli masraflar tahsil edebilir. Yerel vergi tutarları kullanılan Ödeme Yöntemi’ne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi içinÖdeme Yöntemi hizmet sağlayıcınızla görüşün.
 

2.3. Ödeme Bilgilerinizi Güncelleme: Ödeme Bilgilerinizi “Hesap” sayfasından güncelleyebilirsiniz. Herhangi bir güncellemenin ardından, geçerli Ödeme Bilgileri üzerinden ücret almaya devam etmemiz için bize yetki vermiş sayılırsınız. 
 

2.4. Abonelik İptali: Urban Riders aboneliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilir ve faturalama döneminizin sonuna kadar Urban Riders hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde ödemelerin iadesi yoktur ve tarafımızca tamamlanmamış abonelik dönemleri ya da tüketilmemiş Urban Riders içerikleri için iade ya da ödeme yapılmamaktadır. Aboneliğinizi iptal etmek için, “Hesap” sayfasına gidin ve iptal işlemlerine yönelik talimatları izleyin. Aboneliğinizi iptal etmeniz halinde, hesabınız mevcut faturalama döneminizin sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Hesabınızla Urban Riders’e abone olurken Ödeme Yöntemi olarak üçüncü tarafları kullandıysanız ve Urban Riders aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu işlemi söz konusu üçüncü taraf aracılığıyla yapmanız gerekebilir: örneğin; söz konusu üçüncü taraf ile hesabınıza erişip otomatik yenilemeyi kapatmak ya da söz konusu üçüncü taraf üzerinden Urban Riders hizmetinden çıkmak. Ayrıca ilgili üçüncü taraf hesabınızı ziyaret ederek Urban Riders üyeliğinizle ilgili faturalama bilgilerini de bulabilirsiniz.

2.5. Ücret ve Abonelik Modeli Değişiklikleri: Abonelik modelimizde ve hizmetimizin ücretinde zaman zaman değişiklik yapabiliriz, ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya abonelik planlarınızdaki değişiklikler, bu değişiklik(ler)e ilişkin tarafınıza bildirim yapılmasını takip eden faturalama dönemleri için geçerli olacaktır.

  1. Urban Riders Hizmeti

3.1.Urban Riders hizmetine abone olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

3.2.Urban Riders hizmeti ve hizmet üzerinden izlenen her türlü içerik, sadece kişisel kullanımınıza ve ticari olmayan kullanımlara yöneliktir, evinizin dışındaki kişilerle paylaşılamaz. Urban Riders üyeliğiniz boyunca tarafınıza Urban Riders hizmetine erişmenize ve Urban Riders içeriklerini görüntülemenize müsaade eden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir hak sağlamaktayız. Yukarıda belirtilenler haricinde, size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir. Hizmeti kamuya açık işlemlerde kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız.

3.3.Urban Riders hizmetini, hizmetle ilişkili tüm özellikler ve işlevselliklerle birlikte, geçerli tüm yasa, kural ve yönetmeliklere ya da ilgili hizmet veya içeriğin kullanımına dair diğer kısıtlamalara uygun şekilde kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. Urban Riders hizmetinde saklanan ya da Urban Riders hizmetinden ve Urban Riders hizmeti aracılığıyla edinilen içerik veya bilgileri saklamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, dağıtımını yapmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayımlamayacağınızı, lisanslamayacağınızı, türev ürün üretmeyeceğinizi, satışa sunmayacağınızı veya kullanmayacağınızı (Kullanım Koşulları’nda özellikle izin verilmediği sürece) kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca; Urban Riders hizmeti dahilindeki içerik korumalarının hiçbirini bertaraf etmemeyi, kaldırmamayı, değiştirmemeyi, devre dışı bırakmamayı, geriletmemeyi veya bozmamayı; Urban Riders hizmetine erişmek için herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya başka otomatik yollar kullanmamayı; Urban Riders hizmeti üzerinden erişilebilen herhangi bir yazılımı ya da diğer ürünleri veya süreçleri kaynak koda dönüştürmemeyi, bunlar üzerinde tersine mühendislik yapmamayı veya parçalara ayırmamayı; Urban Riders hizmetinin içeriğine herhangi bir kod veya ürün yerleştirmemeyi veya herhangi bir şekilde manipüle etmemeyi; herhangi bir veri madenciliği, veri toplama ya da çıkarma yöntemi kullanmamayı kabul etmiş sayılırsınız. Buna ilaveten, her türlü yazılım virüsü ya da herhangi başka bir bilgisayar kodu, dosyaları veya programları dahil olmak üzere, Urban Riders hizmeti ile ilişkili herhangi bir bilgisayar yazılımı ya da donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının işlevselliğini kesintiye uğratmak, zedelemek veya sınırlandırmak için tasarlanmış herhangi bir materyali yüklememeyi, göndermemeyi, e-posta ile veya başka şekilde göndermemeyi veya iletmemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz veya hizmeti yasadışı bir şekilde ya da dolandırıcılık amaçlı kullanmanız halinde, hizmetimizi kullanmanızı sonlandırabilir veya kısıtlayabiliriz.
 

3.4.Urban Riders içeriklerinin görüntü kalitesi cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir ve konumunuz, İnternet bağlantınızın hızı ve sunduğu bant genişliği gibi çeşitli unsurlardan etkilenebilir. Tüm internet erişimi ücretleri sizin sorumluluğunuzdadır. Mevcut internet veri kullanımı ücretleri hakkında bilgi almak için lütfen internet sağlayıcınızla görüşün. Urban Riders içeriklerini izlemeye başlayabilmek için geçmesi gereken süre; konumunuz, o anki bant genişliği, seçtiğiniz içerik ve Urban Riders’i destekleyen cihazınızın yapılandırması gibi çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterecektir.
 

3.5.Urban Riders yazılımı Urban Riders tarafından ya da Urban Riders için geliştirilmiştir ve Urban Riders içeriklerinin Urban Riders’i destekleyen cihazlar aracılığıyla izlenebilmesi için tasarlanmıştır. Bu yazılım, cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir; işlevleri ve özellikleri cihazdan cihaza değişebilir. Hizmeti kullanmak için üçüncü taraf lisanslarına tabi bir üçüncü taraf yazılım kullanımının gerekli olabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. Urban Riders ve ilgili üçüncü taraf yazılımlarının güncellenmiş sürümlerini otomatik olarak edinebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

  1. Parolalar ve Hesap Erişimi

Urban Riders hesabını oluşturan ve hizmet ücreti tarafınca seçilen Ödeme Yöntemi üzerinden ödenen abone (“Hesap Sahibi”), Urban Riders hesabı ve hizmetimize erişmekte kullanılan Urban Riders’I destekleyen cihazlar üzerinde erişim ve kontrol hakkına sahiptir ve Urban Riders hesabı üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerden sorumludur. Hesabın kontrolünü sürdürmek ve başkalarının hesaba erişmesini önlemek (Böyle bir durumda hesabın izlenme geçmişinde bunun bilgisi mevcut olacaktır.) adına Hesap Sahibi, hizmete erişmekte kullanılan Urban Riders’ı destekleyen cihazların kontrolünü elinde tutmayı sürdürmeli ve hesabın parolasını ya da hesaba bağlı Ödeme Yönteminin ayrıntılarını kimseyle paylaşmamalıdır. Hesabınızla ilgili olarak bize verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve gerektiğinde bilgileri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizi, Urban Riders’i veya ortaklarımızı kimlik hırsızlığı veya diğer hileli hareketlerden korumak için, hesabınızı sonlandırabilir veya hesabınızı askıya alabiliriz.

  1. Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

Urban Riders hizmeti “olduğu gibi” ve taahhütsüz ya da koşul olmaksızın sunulmaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse, hizmetimiz kesintisiz veya hatasız olamaz. Tarafımıza karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı hasarlardan feragat etmiş sayılırsınız. Bu koşullar, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya ikamet ettiğiniz ülkenin yasaları uyarınca sahip olabileceğiniz tüketici koruma haklarını sınırlandırmamaktadır.

  1. Toplu Davadan Feragat

İLGİLİ KANUN KAPSAMINDA UYGULANABİLDİĞİ HÂLLERDE, URBAN RİDERS VE TARAFINIZ, YALNIZCA BİREYSEL OLARAK BİRBİRİNİZE KARŞI TALEPTE BULUNABİLECEĞİNİZİ VE HERHANGİ TOPLU YA DA DELEGELENDİRİLMİŞ DAVANIN MÜŞTEKİSİ YA DA TOPLU DAVA ÜYESİ OLARAK TALEPTE BULUNAMAYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. Ayrıca, ilgili kanunlar kapsamında uygulanabildiği hâllerde, aksi Urban Riders ve tarafınızca kararlaştırılmadığı takdirde mahkeme, birden fazla kişinin talebini tarafınızın talebiyle birleştirmeyebilir ve bu hususta herhangi bir toplu davaya hâkimlik edemez.

  1. Muhtelif Hükümler

7.1. Geçerli Hukuk: Bu Kullanım Koşulları, Türkiye kanunlarına tabidir ve yine Türkiye kanunları kapsamında yorumlanabilir. 

7.2. Talep Edilmeyen Materyaller. Urban Riders, Urban Riders içerikleri için talep edilmeyen materyal ya da fikirleri kabul etmez ve herhangi bir ortamda sunulan içerik ya da programlarının, Urban Riders’e iletilen materyal ya da fikirlerle olan benzerliklerden sorumlu değildir.

7.3. Sürdürülebilirlik: Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmü veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği, yasallığı ve uygulanabilirliği tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

7.4. Kullanım Koşulları Değişiklikleri ve Devir: Urban Riders bu Kullanım Koşullarını zaman zaman değiştirebilir. Bu tür değişiklikler sizin için geçerli olmadan en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Sizinle anlaşmamızı, ilişkili haklarımız ve yükümlülüklerimiz dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda bir başka tarafa devredebilir veya temlik edebiliriz ve böyle bir devir veya temlikle ilişkili olarak bizimle iş birliğinde bulunmayı kabul etmiş sayılırsınız. 

7.5. Elektronik İletişimler: Hesabınızla ilgili bilgiler (ödeme izinleri, faturalar, parola ya da Ödeme Yöntemi değişiklikleri, onay mesajları, bildirimler vb.) tarafınıza yalnızca elektronik formatta aktarılacaktır. Örneğin; üyelik sürecinde e-posta adresinize gönderilen e-postalar aracılığıyla.

 

URBAN RIDERS HAKKINDAKİ GELİŞMELER İÇİN
#UNEWS 'a ABONE OL!
Invalid email address